اخبار

چرا رونی کلمن نمی‌تواند راه برود؟ دوران حرفه‌ای پرفشار!

کلمن با چالش‌ها و مشکلات زیادی در طول دوران حرفه‌ای خود مواجه شد. پس از کسب هشتمین عنوان، آسیب‌ها و جراحات او شروع به گذاشتن تأثیرات منفی روی وضعیت فیزیکی کلمن کردند.

در تاریخ بدنسازی تنها دو اسطوره موفق به کسب ۸ عنوان متوالی مستر المپیا شدند؛ لی هینی و رونی کلمن. کلمن به دلایل زیادی به عنوان یک شگفتی ژنتیکی شناخته شده بود. او توانایی زیادی در انجام تمرینات پاورلیفتینگ سنگین برای افزایش قدرت داشت و بدنسازان دیگر از سرعت ریکاوری او شگفت‌زده شده بودند.

به گزارش روزیاتو؛ با این حال، کلمن با چالش‌ها و مشکلات زیادی در طول دوران حرفه‌ای خود مواجه شد. پس از کسب هشتمین عنوان، آسیب‌ها و جراحات او شروع به گذاشتن تأثیرات منفی روی وضعیت فیزیکی کلمن کردند.

همه چیز با کمردرد مزمن شروع شد که سپس تبدیل به مشکلی بسیار جدی شده و کلمن تحت عمل جراحی روی تمام ۲۵ دیسک ستون فقراتش قرار گرفت.

همانطور که می‌دانید او در حال حاضر با عصا راه می‌رود جراحاتی که در طور دوره ای ایجاد شدند که بدنسازی کار می‌کرد

اولین جراحت او مربوط می‌شود به 17 سالگی در جریان تمرینات پاورلفتینگ.

او پس از شروع دوران حرفه‌ای خود در عرصه بدنسازی، هنگام اجرای یک حرکت اسکوات در سال ۱۹۹۷ دچار در رفتگی دیسک شد. صدا بلند و مانند شلیک گلوله بود. معمولاً همیشه حرکت اسکوات را با وزنه ۲۷۰ کیلوگرمی با ۱۲ تا ۱۳ تکرار انجام می‌دادم.

این بار دو هفته استراحت کردم… و فکر می‌کردم که هنوز هم مثل قبل از دوره استراحتم قوی هستم، اما اینطور نبود. رونی کلمن به جای جراحی پشت خود، دوران حرفه ای خودش را ادامه داد و در طول این سال ها همواره به بلند کردن وزنه های سنگین ادامه داد.

کسب عناوین بیشتر به معنای اعمال فشار بیشتر روی بدن او بود. کلمن در آن زمان نمی‌توانست تحت عمل جراحی قرار گیرد که به طور بالقوه ممکن بود جلوی پیشرفت بدنش را بگیرد. با این حال، نادیده گرفتن آسیب کمرش باعث شد که اوضاع خیلی سریع رو به وخامت برود.

پس از آخرین مسابقه کلمن در سال ۲۰۰۷، او موافقت کرد که مشکلات کمر و فتق دیسک خود را برطرف کند. سپس یک سری از جراحی‌ها با موفقیت اندک و جزئی روی کمر او انجام شد. در مجموع، کلمن ۱۳ زیر تیغ جراحی رفت. در حال حاضر ستون فقرات او به طور کامل به هم جوش خورده است، غیر از یک دیسک که بعد‌ها دچار دررفتگی شد.

رونی کلمن می‌گوید: من ۱۴ پیچ، دو قفس و دو میله در ستون فقراتم دارم. در کنار تمامی اتفاقات ناگوار، این شخصیت کلمن است که علاقه‌مندان به تناسب اندام را جذب خود می‌کند. او با وجود درد لبخند می‌زند و امید خود برای بهبودی را از دست نداده است. در سال‌های اخیر، این اسطوره به دنبال اشکال مختلف درمانی بوده تا بتواند دوباره روی پای خود بایستد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا