بدنسازیمکمل بدنسازی

پودر سفیده تخمه مرغ برای بدنسازی، نحوه مصرف و مزایا

همانطور که از نام آن (پودر پروتئین سفیده تخم مرغ) پیداست، این یک نوع پروتئین غلیظ است که از سفیده تخم مرغ تشکیل می‌شود. همچنین به عنوان آلبومین تخم مرغ یا قسمتی که زرده تخم مرغ نیست شناخته می‌شود. در این مقاله از وبسایت دکتر فیتنس کامل این موضوع را مورد بررسی و با مقایسه آن با پروتئین وی و فواید آن به آشنایی بیشتر با آلبومین می‌پردازیم.

پروتئین سفیده تخم مرغ چگونه ساخته می‌شود؟

قسمت سفیده تخم مرغ را می‌توان با پودر پروتئینی که از دی هیدراته قسمت شفاف تخم مرغ به دست می‌آید. تکمیل کرد، سفیده های تخم مرغ ابتدا آب گیری (دی هیدراته) می‌شوند وسپس به پودر بسیار ریز تبدیل می‌شوند. پس از دی هیدراته شدن، محصول فرایند پاستوریزاسیون را طی می‌کند تا ابتلا به سالمونلا را از بین ببرد و پروتئینی به نام آویدین را غیر فعال کنند.

پودر سفیده تخم مرغ (آلبومین) در مقایسه با پروتئین وی

هنگام تصمیم گیری در مورد نوع پروتئینی که باید به عنوان مکمل مصرف کنید باید در نظر بگیرید که آیا دچار آلرژی هستید و هدف نهایی شما چیست. تفاوت هایی بین پودر سفیده تخم مرغ و پروتئین وی وجود دارد که در سطوح مختلف باید بررسی شود.

هر دو پروتئین سفیده تخم مرغ و پروتئین وی حاوی تمام آمینواسید های ضروری بدن برای عملکرد هستند. از جمله که آمینواسید ها واحدهای سازنده ماهیچه و بافت هستند. هنگام مقایسه میزان پروتئین موجود در یک وعده سفیده تخم مرغ و پروتئین وی، یک وعده از آن حاوی تقریبا 24 گرم پروتئین است در حای که پروتئین وی در حدود 20 تا 30 گرم پروتئین دارد.

همچنین ببینید: برای نحوه و زمان مصرف هر مکمل این مطلب را از دست ندهید.

کربوهیدارت ها، چربی ها و کالری ها

پروتئین وی تمایل به داشتن مقدار بیشتری کربوهیدرات در هر وعده دارد زیرا از محصولات لبنی تهیه می‌شود. می‌توان پروتئین وی هیدرولیز شده را مصرف کرد که معمولا دارای همان کربوهیدرات سفیده تخم مرغ است.

محتوای چربی آن نزدیک به صفر است و مکمل پروتئین وی معمولا 4 گرم یا کمتر در وعده است. هم پروتئین سفیده تخم مرغ و هم پروتئین وی حدود 120 تا 130 کالری دارند.

پروتئین سفیده تخم مرغ دارای لاکتوز نیست. و بنابراین، انتخاب بهتری از پروتئین برای افرای است که به لاکتوز حساسیت دارند پروتئین وی ایزوله حاوی مقدار کمتری لاکتوز است و برای افراد حساس به لاکتوز ایده آل نیست.

فواید مصرف پودر سفیده تخم مرغ

ترمیم و عضله سازی

آلبومین سرشار از پروتئین است که بدن برای ترمیم و عضله سازی به آن نیاز دارد. این امر آن را به یم محصول عالی برای بدنسازی و کاهش وزن تبدیل می‌کند.

کمک به کاهش وزن

مکمل سفیده تحم مرغ با ایجاد توده عضلانی بدون چربی و تسریع ترمیم عضلات بعداز تمرین یا بعد از آسیب، به کاهش وزن کمک می‌کند. این یک روش عالی برای احساس سیری است و به شما کمک می‌کند بعد از غذا احساس سیری کنید.

فاقد کلسترول و چربی

بسته به محصول، فاقد کلسترول و چربی استو همچنین یک پروتئین کامل است. بدن برای ساخت ماهیچه و ترمیم بافت به اسید آمینه ضروری نیاز دارد. متأسفانه بدن قادر نیست به طور طبیعی همه اسید آمینه مورد نیاز خود را تولید کند و این ها را فقط می‌توان از غذاهای خاصی به دست‌آورد.

نحوه مصرف و فواید پودر پروتئین سفیده تخم مرغ

سرشار از مواد معدنی و ویتامین

پروتئین سفیده تخم مرغ همچنین دارای مقادیر زیادی مواد معدنی و ویتامین ها از جمله 1.3 میکروگرم فولات، 2.3 میلی گرم کلسیم، 6.6 میکروگرم سلنیوم، 4.9 میلی گرم فسفر، 53.8 میلی گرم پتاسیم و 3.6 گرم منیزیم است.

منبع بسیار خوب پروتئین با کیفیت

همچنین توجه داشته باشید که تخم مرغ بالاترین نمره قابلیت هضم پروتئین را دارد

همچنین ببینید: آشنایی با سینتول و عوارض، نحوه تزریق و دوز مصرفی

بهبود ترکیب بدن و میزان عملکرد آن

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که کاربران توانسته اند میزان مقاومت را نیز افزایش دهند. و در آخر در مکمل آلبومین لاکتوز حذف شده است. و گرفتگی معده و نفع برطرف می‌شود از این جهت ایده ال برای افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند است.

عوارض جانبی پروتئین سفیده تخم مرغ

برخی از افراد به سفیده تخم مرغ حساسیت دارند، به این معنی که سیستم ایمنی، پروتئین ها را مضر تشخیص می‌دهد. آلرژی منجر به تورم، آبریزش چشم، کهیر، بثورات و آبریزش بینی می‌شود. همچنین می‌تواندمنجر به تهوعف استفراع و مشکلات گوارشی شود. شوک آنافیلاکتیک در برخی موارد ممکن است رخ دهد. اگرچه بسیار نادر است.

بهترین زمان مکمل سفیده تحم مرغ

1. صبح

در ساعات صبح، ماهیچه شما به دریافت پروتئین نیاز دارند. برای دریافت این پروتئین به ویژه اگر یک روز قبل در باشگاه ورزش کرده اید بهتر است مکمل پروتئین را با یک صبحانه کامل ترکیب کنید. زیرا این باعث ایجاد بلوک های ایده آل برای ماهیچه می‌شود.

2. بعد از ورزش

توصیه می‌شود نیم ساعت بعد از ورزش مکمل آلبومین را استفاده کنید تا انرژی یا پروتئین مورد نیاز بدن برای تحریک روند عضله سازی تامین شود. علاوه بر این، نوشیدن مخلوط بلافاصله بعداز تمرین از تجمع کورتیزول که هورمونی است که پس از فعالیت بدنی ترشح می‌شود. جلوگیری می‌کند و وجود آن ممکن است از رشد توده عضلانی جلوگیری کند.

3. قبل از تمرین

اختلاف نظر زیادی بین متخصصان تغذیه در مورد زمان مصرف پودرهای پروتئین مختلف وجود دارد. مطالعه‌ای که در دانشگاه بیرمنگام انجام شد نشان می‌دهد که مصرف پودر پروتئین قبل یا بعداز تمرین تفاوت و اهمیتی ندارد.

کلام آخر در مورد پودر پروتئین سفیده تخم مرغ (آلبومین)

پروتئین های سفیده تخم مرغ برای ورزشکارانی که فعالیت بدنی شدید انجام می‌دهند مناسب است. سفیده تخم مرغ یکی از محبوبترین و کامل ترین مکمل های پروتئینی است که توسط بدنسازان مورد استفاده قرار می‌گیرد ونتایج بسیار خوبی هم دارد. این پروتئین به رشد و حفظ توده عضلانی کمک می‌کند. چنانچه سوالی در این مورد داشتید خوشحال می‌شویم در قسمت کامنت ها بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا