بدنسازیتمرینات بدنسازی

خواص سیکس پک یا شکم شش تکه چیست؟

عضلات سیکس پک (شکم شش تکه) به دلیل خواص و مزایایی که دارد همیشه با سلامتی بدن شما در ارتباط است. در مورد داشتن سیکس پک (6 pack) سه خواص برای شما وجود دارد: روانشناختی، حرفه‌ای و شناختی. همانطور که بیشتر ما می‌دانیم مزایای روانشناختی (روانی) به عملکرد شما در زمینه شغلی و زندگی روزمره شما تاثیر زیادی دارد. و مزایای شخصی آن می‌تواند شامل بهبود سلامت جسمی و دوری از چاقی و بیماری های وابسته به آن است و در بحث روانی نیز می‌تواند به شما کمک کند. در ادامه با مجله دکتر فیتنس، همراه شوید تا از فواید و مزایای سیکس پک بیشتر بدانید

1. افزایش اعتماد به نفس

بیشتر ما ها با دلیل شکم بزرگ و چقی بدنمان اعماد به نفس این را نداریم که در یک جمع خودمانی یا استخر لباس خود را در بیاوریم و احساس شرمندگی می‌کنیم. که این عامل تاثیر منفی روی اعتماد به نفس ما دارد. این نکته را باید بدانید. که داشتن سیکس پک، پیش نیاز موفقیت و باعث افزایش اعتماد به نفس شما است. داشتن یک هیکل فیت و مناسب، دارای اثرات روانشناختی قابل توجهی روی بهره وری شما است.

2. فواید سیکس پک در بهبود ساختار عضله

برای دست یابی به ساختار عضلانی بهتر و نمایان شدن شکم شش تکه باید ابتدا روی کاهش درصد چربی تمرکز کنید. داشتن عضلات شکمی مشخص، دست یابی به ساختار عضلانی بهتر کمک می‌کند.

3. افزایش سلامت عمومی

داشتن شکم شش تکه یعنی درصد چربی پایین، واضح است که چاقی یک بیماری همه گیر در جانعه امروزی است و ریشه بسیاری از بیماری های مزمن است. درصد چربی پایین بدن شما ارتباط مستقیمی با سلامت قلب شما دارد که در نتیجه آن، موجب سلامت سیستم قلبی عروقی، فشار خون و عملکرد کل می‌شود.

همچنین ببینید: مزایای داشتن سیکس پک برای زنان و سریعترین راه برای رسیدن به سیکس پک

4. سلامت بهتر در آینده

شاید چربی و چاقی که الان دچار آن هستید برای شما خطر آفرین نباید ولی قطعا در آینده باعث بیماری بسیاری می‌شود. با کاهش چربی شما می‌توانید دیابت، بیماری قلبی، درد مفصل، انواع سرطان ها و فشار خون بالا را از خود دور کنید. نکته اینجاست که داشتن یک فیزیک بدنی بدون چربی، کلید یک زندگی سالم تر در آینده است.

5. تعادل و ثبات

یکی از فواید شکم شش تکه، نقش مؤثر آن در تقویت وتاثیر آن بر عضلات میان تنه شما است. عضلات مرکزی موجب تثبیت و پایداری بالا تنه شما و در عین حال باعث، تعادل و بهبود انجام حرکات آزادانه است. تمرین و کار برای داشتن (6 pack) باعث تقویت عضلات مرکزی شما می‌شود.

6. افزایش تستوسترون

کاهش درصد چربی بدن و داشتن شکم شش تکه به افزایش تستوسترون بدن شما کمک می‌کند. شاید بیشتر شما بدانید که تستوسترون یک هورمون بسیار مؤثر در عضله سازی و چربی سوزی بدن شما است. هر چقدر چربی بدن شما بالاتر باشد. استروژن بالا و سطح تستوسترون بدن شما پایین‌تر است ولی وقتی درصد چربی بدن شما به زیر 6 درصد می‌رسد باعث کاهش ترشح تستوسترون می‌شود.

7. بهبود سرعت و چابکی

قطعا دررصد چربی پایین‌تر تاثیر مستقیمی روی سرعت و عملکرد بدنی شما دارد اگر د خصوص این مسئله شک دارید یک وزنه 10 کیلویی بلند کنید و کمی بدوید انجام این کار برای شما که اضافه وزن دارید در مقابل فردی که لاغرتر است سخت‌تر است پس داشتن عضلات مرکزی قویی باعث بهبود تعادل و پایداری طبیعی بدن شده و در نهایت منجر به افزایش سرعت و چابکی بدن شما می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا