بیوگرافی بدنسازان

بیوگرافی کریس بامستد | از اوایل زندگی تا قهرمانی مسترالمپیا

کریس بامستد که در سراسر جهان با نام (Cbum) نیز شناخته می‌شود یکی از بدنسازان مشهور اهل کانادا است. او تا حالا توانسته است 5 بار قهرمان فیزیک کلاسیک المپیا در سال های (2019, 2020, 2021, 2022, 2023)شود. در این مطلب از وبسایت دکتر فیتنس، سعی میکنیم بیوگرافی، رژیم، برنامه غذایی کریس بامستد و موارد دیگر را به طور کامل توضیح بدهیم.

بامستد (Chris Bumstead) با داشتن بیش از 20 میلیون دنبال کننده، بعد از آرنولد شوارتزنگر یکی از محبوبترین شخصیت های بدنسازی است. او بعد از شکست دادن برنون آنسلی در مسترالمپیا2019، سلطنت خود را در مسترالمپیا آغاز کرد. آخرین قهرمانی او به مسترامپیا 2023 برمی‌گردد که پنجمین قهرمانی خود را تثبیت کرد.

مشخصات بدنی کریس بامستد

قد کریس بامستد185 سانتی‌متر
وزن مسابقه107 کیلوگرم
وزن خارج از مسابقه118 کیلوگرم
دور سینه کریس بامستد130 سانتی‌متر
دور کمر کریس بامستد76 سانتی‌متر
دور بازو کریس بامستد51 سانتی‌متر

اوایل زندگی

کریس بامستد در اتاوا کانادا به دنیا آمده است. او از بری دیمی (بدنساز دهه 80) و همچنین آرنولد شوارتزنگر به عنوان الگو و یکی از الهامات خود یاد می‌کند. بامستد در دبیرستان در بازی فوتبال، بسکتبال و دو میدانی فعال بود. همین هم باعث شد که آمادگی بدنی خوبی داشته باشد و در آینده به دنیای بدنسازی پیوست.

قد و وزن کریس بامستد

او از طریق یکی از آشنایان نزدیکش که به تازگی بازنشسته شده بود با حرفه بدنسازی آشنا شد و پا به این عرصه گذاشت. والیر، (برادر زنش) پتانسیل بامستد برای بدنسازی را دید و به او کمک کرد تا برای رقابت خود در سال 2014 زمانی که تنها 19 سال داشت آماده شود. بامستد با چند پیروزی متوالی در اوایل جای خود را در دسته فیزیک کلاسیک پیدا کرد. و بعد از چندین تماس از طرف افراد مشهور برای اینکه او را به دسته آزاد مردان ببرند جواب مخالف داد و کار خود را در دسته کلاسیک ادامه داد.

رقابت و حرفه اصلی

بامستد ابتدا در سال 2014 در 19 سالگی به رقابت پرداخت و سپس در 21 سالگی پس از برنده شدن در سال 2016، کارت حرفه ای IFBB خود را بدست آورد. او در سال های 2017 و 2018 به نایب قهرمانی مسترالمپیا رسید و قهرمانی را به بریون انسلی واگذار کرد.

همچنین بخوانید: بهروز تابانی، یکی از محبوبترین و آینده‌دار ترین بدنساز ایرانی

با این حال او در سال 2019، با بدنی زیبا و کات دار مقام اول بزرگترین رقابت جهان را از آن خود کرد. با توجه به اینکه او چند ماه قبل رقابت ها مورد عمل جراحی فتق قرار گرفته بود با قهرمان شدن خود کار بزرگی کرد. و این قهرمانی تاکنون 2023 هنوز ادامه یافته است و هر سال بدن زیباتری را از بامستد در صحنه مسترالمپیا مشاهده کرده ایم و به همین دلیل طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.

تاریخچه قهرمانی ها و مسابقات کریس بامستد

  • 2022 Classic Physique Olympia, 1st
  • 2021 Olympia Classic Physique, 1st
  • 2020 Olympia Classic Physique, 1st
  • 2019 Olympia Classic Physique, 1st
  • 2018 Olympia Classic Physique, 2nd
  • 2017 Olympia Classic Physique, 2nd
  • 2016 IFBB North American Bodybuilding Championships, 1st (Pro Card)
  • 2016 CBBF Bodybuilding Championships Open Heavyweight Division, 2nd
  • 2015 CBBF Canadian National Bodybuilding Championship Men’s Junior Division, 1st

زندگی شخصی و تجاری بامستد

کریس بامستد نه تنها یک بدنساز مشهور است، بلکه نمونه درخشان از یک کار آفرین موفق در صنعت تناسب اندام است. او کار خود را در صنعت پوشاک با برند Cbum Apparel آغاز کرد. او از طریق تبلیغات از طریق پلتفرم های رسانه ای خود به تقویت برند خود پرداخت و هوش و ذکاوت خود در تجارت را نشان داد.

فراتر از تجارت او تعهد ونظم وانضباط او در رشته بدنسازی است که در طی این مدت آمادگی بدنی خود را حفظ کرده است و الگوی بسیاری از بدنسازان تازه‌کار و قهرمان امروزی است. او با اینکار رویکرد مثبت و پایدار به بدنسازی را در جامعه ترویج داد.

سوالات متداول

1.قد کریس بامستد چقدر است؟

کریس بامستد 6 فوت و 1 اینچ (185.5 سانتی‌متر) قد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا