بدنسازیتمرینات بدنسازی

ورزش برای لاغری شکم و پهلو | لاغری شکم و پهلو در یک هفته

بسیاری از ما به دلیل مشغله کاری و دردسر رفت و آمد به باشگاه، ورزش در خانه را ترجیح می‌دهیم و در زمان مناسب و آرامش کامل تمرینات خود را انجام بدهیم. اما به نظر شما با وجود فضای کم خانه و نداشتن وسایل مناسب می‌توانیم ورزش مناسبی را برای لاغری انجام بدهیم؟ اصلا نیازی به نگرانی نیست در این مطلب از وبسایت دکتر فیتنس، راه و روش ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو را به شما آموزش می‌دهیم.

برنامه ورزشی در خانه بدون وسایل

به خاطر اینکه بیشتر شما در وسایل مورد نیاز برای تمرین کردن در خانه را ندارید سعی کردیم برنامه تمرینی با وسایل و بدون وسایل را نیز برای شما بیاوریم. در این بخش نمونه برنامه ورزشی در خانه بدون وسایل یا همان بادی ویت را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

حرکتست و تکرار
لانگ تناوبی اسکوات۳ ست ۱۲تایی
اسکوات راه رفتنی از پهلو۳ ست ۱۲تایی
لانگ پرس سرشانه۳ ست ۱۲تایی
پل۳ ست ۱۵تایی
شنا زانو زمین۳ ست ۱۲تایی
زیربغل لت پروانه خوابیده۳ ست ۱۵تایی
دیپ روی زمین۳ ست ۱۲تایی
ساق تناوبی۳ ست ۱۵تایی
کرانچ پا ۹۰۳ ست ۱۲تایی
چرخش روسی۳ ست ۱۵تایی

برنامه ورزشی در خانه با وسایل | بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو در باشگاه

برای کسانی که تمرین با وسیله را دوست دارند و می‌خواهند تمریناتشان اصولی و هدفمند باشد با این برنامه تمرینی که در اختیار شما قرار می‌دهیم حتما می‌توانید با این روش در خانه تمرین کنید و به هدفتان برسید.

باید این نکته را هم بگویم که، این نمونه برنامه‌ی ورزش در خانه برای افرادی‌ که آسیب خاصی ندارند، مناسب است. اگر دچار آسیب، درد و بیماریِ خاصی هستید این تمرینات را انجام ندهید.

حرکتست و تکرار
اسکوات دمبل۳ ست ‍۱۲تایی
خارج ران با کش۳ ست ‍۱۲تایی
زیربغل خم دمبل۳ ست ‍۱۵تایی
پشت بازو دمبل نشسته۳ ست ‍۱۲تایی
ساق ایستاده دمبل۳ ست ۱۵تایی
لانگ راه رفتنی دمبل۳ ست ‍۱۲تایی
لیفت پشت پا دمبل۳ ست ‍۱۲تایی
شنا سوئدی زانو زمین۳ ست ‍۱۲تایی
سرشانه دمبل ایستاده۳ ست ‍۱۲تایی
جلوبازو با کش ایستاده۳ ست ‍۱۲تایی

چگونه در خانه ورزش کنیم؟

بیشتر ما اوایل با شروع تمرینات ورزشی در خانه روحیه و انگیزه لازم را داریم اما رفته دلسرد می‌‌شویم و تمرینات را کنار می‌ذاریم. باید به نکاتی توجه کنید تا ورزش تان را شروع کنید و با همان انگیزه اول ادامه بدهید پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

2. لوازم ورزشی در منزل

ورزش برای لاغری در 30 روز

شما برای ورزش کردن در خانه نیازی به وسایل ورزشی ندارید و می‌توانید با استفاده از وسایل خانه یا وزن بدنی خودتان می‌توانید تمرینات را انجام بدهید ولی برای اجرای بهتر حرکات بهتر است چندتا از وسایل ابتدایی ورزش در خانه را داشته باشید. مانند: دمبل، کش بدنسازی و نیمکت

3. بهترین زمان ورزش در خانه

به دلیل داشتن مشغله کاری و شرایط روزانه شما ما نمی‌توانیم زمان مناسبی برای ورزش کردن را در اختیار شما قرار دهیم پس بهتر است هر زمان از رز که توانستید و انرژی کافی را داشتید به تمرین بپردازید. اگر بخواهیم یک آمار کلی به شما بدهیم، باید بگوییم که تمرینات، سه روز در هفته، هر جلسه حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان می‌برد.

سخن پایانی

ورزش کردن در خانه فوایدی بسیاری برای شما دارد و یکی از فواید آن صرفه جویی در وقت شما است شما می‌توانید حتی با یک جفت دمبل نیز این حرکات را درخانه انجان بدهید و به هدفتان برسید حتی بدون وسیله خاصی نیز می‌توانید ورزش در خانه را انجام بدهید. مهم این است که یک برنامه تمرینی مناسب داشته باشید. که ما آن را در دسترس شما قرار داده‌ایم و تداوم و حفظ انگیزه را شما باید انجام بدهید.

چگونه در خانه ورزش کنیم تا لاغر شویم؟

هفته‌ای سه روز، با برنامه لاغری دکتر فیتنس، در خانه ورزش کنید تا به لاغری با ورزش در کمترین زمان برسید.

آیا می‌توان در خانه بدنسازی کرد؟

می‌توان بدنسازی در خانه را بدون وسیله یا با وسیله انجام داد.تمام حرکات باشگاهی در خانه با کمک دمبل و کش قابل اجرا است.

کدام ورزش‌ها را می‌توان در خانه انجام داد؟

انواع ورزش‌ها از جمله یوگا، پیلاتس، زومبا، ایروبیک، تی‌آرایکس و… را می‌توان در خانه انجام داد. نحوه انجام هریک را در این مطلب توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا