رژیم غذاییرژیم لاغری

تلاش بی‌وقفه برای آب شدن چربی شکم: چرا نتیجه نمی‌گیرید؟

دلایل آب نشدن شکم: چربی اضافه در ناحیه شکم، نه تنها ظاهر ناخوشایندی ایجاد می‌کند، بلکه می‌تواند سلامتی شما را نیز به خطر اندازد. بسیاری از افراد با وجود تلاش‌های فراوان، در آب کردن چربی شکم خود ناکام می‌مانند. در این مقاله، قصد داریم علت های آب نشدن چربی شکم را برای تان توضیح دهیم؛ پس با مجله دکتر فیتنس همراه باشید.

درست نجویدن غذا: دلایل آب نشدن شکم

طبق تحقیقات، جویدن کامل غذا نقشی کلیدی در هضم و جذب مواد مغذی و همچنین لاغری شکم دارد. جویدن کامل غذا، آنزیم‌های گوارشی را به طور کامل با غذا مخلوط می‌کند و هضم را آسان‌تر می‌کند. همچنین جویدن کامل غذا، به مغز شما سیگنال سیری می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا کمتر غذا بخورید.

خوردن مقدار زیادی غذا به یکباره

مصرف بیش از حد کالری، منجر به افزایش وزن و تجمع چربی در بدن می‌شود. اما این چربی‌ها در همه قسمت‌های بدن به طور یکسان ذخیره نمی‌شوند. چربی شکم، که اطراف پهلو، کمر و شکم ذخیره می‌ شود یکی از سرسخت‌ترین چربی‌ها برای آب کردن است. و دیگر آب کردن آن اصلاً راحت نخواهد بود.

این مطلب هم مفیده: کاهش وزن بدون بازگشت با یک روش ساده و علمی

نخوابیدن به اندازه کافی

دلایل آب نشدن شکم، اختلال در خواب باعث تولید هورمون استرس در بدن می شود که سطح گرسنگی را بالا می برد. کمبود خواب سرعت سوخت و ساز را پایین می‌ آورد و باعث می شود که کالری سوزی سخت‌تر شده و شکم تان هم دیر آب می شود.

نوشیدن آب به اندازه کافی

دلایل آب نشدن شکم، نوشیدن آب به اندازه کافی باعث از بین رفتن سموم در بدن می‌ شود. پوست به رطوبت نیاز دارد، ناخن ها و مو هم نیاز به رطوبت دارند؛ پس سعی کنید که به بدن خود آبرسانی کنید. از طرفی هیدراته ماندن باعث می شود که دستگاه گوارش شما به خوبی کار کند؛ بنابراین اگر به اندازه کافی آب ننوشید، نمی‌ توانید شکم خود را آب کنید.

این مطلب هم مفیده: نوشیدنی مؤثر برای کاهش چربی شکم و پهلو: چطور با چای به آنها غلبه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا