حرکات بدنسازیحرکات زیر بغل و پشت

آموزش نحوه انجام زیر بغل هالتر خم

زیر بغل هالتر خم یکی از حرکات مورد علاقه بدمسازان برای تقویت زیربغل است این حرکت انواع مختلفی دارد که بقیه آنها در سایر مقالات آموزشی تقدیم شما می شود از فواید زیر بغل هالتر خم این است که همزمان بسیاری از عضلات بدن را تحت چالش قرار می دهد

نحوه انجام حرکت

نحوه اجرای زیر بغل هالتر خم
  1. برای شروع حرکت زیر بغل هالتر خم ابتدا باید وزنه مناسب را بر روی هالتر بارگذاری کنید سپس هالتر را بلند کرده و به گونه‌ای قرار بگیرید که دست‌ها به اندازه عرض شانه باز ، پا به اندازه عرض شانه باز، بدن خم (زاویه کمر بین 40 تا 60 درجه) ، سینه رو به بالا و کمی جلوتر از پنجه ، لگن کمی عقب‌تر از بدن (زانو کمی خم شود این حالت اتفاق می‌افتد) ، مچ در امتداد دست ، دست‌ها کشیده تا جاییکه آرنج ها تقریبا(و نه کاملا) باز شده و سر در امتداد ستون فقرات باشد. این نقطه شروع حرکت است.
  2. اکنون هالتر را به بالا هدایت کنید تا جاییکه آرنج‌ها به پهلو رسیده و هالتر به بده نزدیک شود. این بخش فاز مثبت حرکت بوده و در این فاز عمل بازدم را انجام دهید.
  3. اکنون هالتر را با تمرکز بر عضله هدف و سرعت مناسب به نقطه شروع حرکت بازگردانید. این بخش فاز منفی حرکت بوده و در این فاز عمل دم را انجام دهید.
  4. از پرتاب وزنه به بالا در طول فاز مثبت و رها کردن وزنه به پایین در طول فاز منفی حرکت خودداری کرده و پیشنهاد می‌شود حتما از کمربند و مچ بند استفاده کنید.
عضله هدفعضلات پشتی بزرگ و گرد بزرگ
سطح حرکتمتوسط
نوع تمرینقدرتی
نام حرکتزیر بغل هالتر خم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا